Projecten

Foto: onbekend, dit is van het ontwerp certificaat en niet door mij aangepast. claims worden op voorhand afgewezen.
Project
OUTSTANDING 90,14%

Renovatie DNB

De renovatie van De Nederlandsche Bank in Amsterdam is een ambitieuze transformatie van bestaand vastgoed geweest. SPIE realiseerde het project en leverde het onlangs op. Het resultaat: een volledig gemoderniseerd, energieneutraal gebouw dat klaar is voor de toekomst.

In aansluiting op de positie die DNB inneemt in het maatschappelijk debat omtrent duurzaamheid, streefde DNB in de renovatie naar het maximaal haalbare op het gebied van duurzaamheid, binnen de mogelijkheden van het bestaande gebouw. Het nieuwe pand is klimaatvriendelijk in bouw en gebruik en draagt bij aan een gezonde werkomgeving en klimaatneutraal Amsterdam. De afname van energieverbruik en CO2-uitstoot is meer dan 80% en het gebouw heeft een hoog energielabel en BREEAM- en WELL-certificering. Dit zijn certificeringen op het gebied van duurzaamheid en gezondheid. Ook liggen er zonnepanelen op alle daken, komt er veel groen buiten dat voor meer biodiversiteit zorgt, een installatie die het regenwater deels opvangt voor hergebruik en is er een binnentuin waar de omgeving en passanten van kunnen genieten. De energie die nodig is, wordt zoveel mogelijk uit duurzame bronnen gehaald. Circulariteit is maximaal toegepast in materiaalgebruik, contracten en werkwijze. De ronde satelliettoren wordt afgebroken en op een andere plek weer opgebouwd. DNB heeft hiermee een voorbeeldfunctie in de ontwikkelingen op het gebied van circulair bouwen.

Toekomstbestendig
Het gerenoveerde gebouw is op maat gemaakt voor het uitvoeren van de taken van DNB en kan eenvoudig inspelen op toekomstige organisatorische en maatschappelijke veranderingen. Business continuïteit wordt in alle omstandigheden gewaarborgd. Het gebouw is flexibel indeelbaar met diversiteit in werkplekken en is ook op de lange termijn relatief eenvoudig aan te passen aan de behoeften van haar gebruikers. Hybride manieren van werken zijn mogelijk en DNB faciliteert werken in een (inter-)nationale context voor medewerkers en gasten. DNB laat met haar hoofdkantoor in het Frederikspark zien dat het een organisatie is met aantrekkingskracht voor toptalenten uit de sector en een prettige werkomgeving voor werknemers. Welzijn, bewegen en ontwikkeling worden er bevorderd. Zowel binnen als buiten het gebouw is het prettig vertoeven.

Waar het ontwerpteam van Mecanoo, Pieters Bouwtechniek, DGMR en Valstar een prachtig ontwerp hebben gemaakt is dit door Spie perfect gerealiseerd met zelfs een hogere score bij het oplevercertificaat dan bij het ontwerpcertificaat.