Over welke Materialendatabase praten we?
Aangemaakt op: 09 jun 2009In opdracht van het Ministerie van VROM ontwikkelt de DGBC een “Geharmoniseerde Nederlandse Materialendatabase”. Het doel is om de verschillende materialendatabases in Nederland op dezelfde manier te laten functioneren. Ze moeten hetzelfde gebouw allemaal op dezelfde manier waarderen. De basis hiervoor ligt in de gezamenlijke database en een gesynchroniseerde berekeningsmethode. De tools waarover we dan praten zijn: GPR, DuboCalc, GreenCalc+, EcoQuantum en mogelijk Eco-Install.
Onafhankelijk verloop
Ook BREEAM-NL Nieuwbouw waardeert de toepassing van bouwmaterialen. Het is dus logisch dat mettertijd de geharmoniseerde database en de afgesproken rekenmethode gebruikt zullen worden. Zolang die echter nog niet ver genoeg ontwikkeld zijn, gebruikt de BREEAM-methodiek de al bestaande tools. Daardoor kan de ontwikkeling van BREEAM onafhankelijk verlopen van die van de database en zijn dit twee los van elkaar verlopende trajecten hoeft de een niet op de ander te wachten.
Parallel traject
In de komende periode gaat nog een traject lopen. De DGBC denkt namelijk na over de mogelijkheid om een platform aan te bieden, waarop leveranciers en producenten hun materialen en producten kunnen publiceren, zodat derden ze kunnen vergelijken met die van anderen. Die vergelijking vindt primair plaats op de duurzaamheideigenschappen van de materialen en producten. Binnenkort worden klankbordgroepen georganiseerd om uw mening hierover te peilen. Houd daarom goed onze website in de gaten!

